fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Konieczny: Ujazdowski to fatalny kandydat do Senatu

tv.rp.pl
W rozmowie w programie #RZECZoPOLITYCE z Zuzanna Dąbrowską, Maciej Konieczny, z komitetu wyborczego Lewicy, zapytany o to, czy Razem wystawi kandydatów do Senatu, odpowiedział przecząco.

- Nie będziemy wystawiać nikogo do Senatu, to nie był cel na nasze wybory – powiedział.

Konieczny dodał, że celem Razem w tych wyborach jest uzyskanie reprezentacji w Sejmie, co pozwoli tej partii dotrzeć do jak największej grupy ludzi.

Dopytywany, czy Razem będzie wzywać swoich wyborców do głosowania na kandydatów opozycji do Senatu, stwierdził, że tak – ale nie na wszystkich. - Koalicja Lewicy jest w pakcie senackim, więc generalnie tak – zapewnił. Zapytany jednak czy np. Kazimierz Michał Ujazdowski, zaproponowany przez PO jest dobrym kandydatem opozycji do Senatu z Warszawy, zdecydowanie zaprzeczył.

- Szczerze mówiąc jest to fatalny kandydat, dlatego też podchodziliśmy od początku z mniejszym entuzjazmem do paktów senackich, ponieważ taka kandydatura jak ultrakonserwatysty Michała Ujazdowskiego jest dla nas nieakceptowalna i nie będziemy zachęcać do głosowania na kandydatury, z którymi się oczywisty sposób nie zgadzamy – podkreślił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA