fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Mariusz Max Kolonko jedynką w Warszawie?

Mariusz Max Kolonko w MaxTV
MaxTV
Mariusz Max Kolonko może wystartować jako jedynka z Warszawy z listy, która wykuwa się obecnie w bólach na prawicy poza PiS - słyszymy od naszych rozmówców.

Kolonko już kilka tygodni temu zapowiedział utworzenie partii Revolution.

Być może ostatecznie powstanie też sojusz Kolonko-Kukiz-Konfederacja. Jak wynika z naszych rozmów Kolonko planuje po starcie do Sejmu bój o prezydenturę, a kampania sejmowa ma być "rozruchem" jego projektu. Tym razem, odwrotnie niż w 2015 roku to kampania sejmowa będzie punktem startowym do kampanii prezydenckiej.

Czytaj także: Nie będzie koalicji wyborczej PSL - Kukiz'15

Kolonko już wcześniej w swoich wpisach na Facebooku sugerował, że dołączy do niego Paweł Kukiz. Co ważniejsze, teraz Kukiz'15 prowadzi rozmowy z Konfederacją o wspólnym starcie, ale idą one opornie. Problemem są nazwiska na listach, zwłaszcza jedynki. Start Kolonki w Warszawie z pierwszego miejsca by te ambicje godził. Ale Kukiz nie ma już praktycznie żadnych alternatyw. Sojusz z PSL jest coraz mniej prawdopodobny, samodzielny start Kukiza może doprowadzić do wypadnięcia Kukiza z parlamentu.

Dla PiS sojusz Kukiza, Korwina i być może Konfederacji jest potencjalnie najgorszym wariantem. Taki sojusz jest wystarczająco silny by potencjalnie przeskoczyć próg, a jednocześnie tworzenie koalicji z Konfederacją (inaczej niż tylko z Kukizem, lub z Kukizem-Bezpartyjnymi) jest politycznie bardzo trudne. Dlatego wydarzenia na alternatywnej prawicy mogą obecnie zdecydować o tym, czy PiS utrzyma władzę po jesiennych wyborach. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA