fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Dziedziczak: Musimy przeprowadzić rechrystianizację Europy

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Polska czy Węgry próbują ożywić Unię Europejską. To też nasze wielkie zadanie - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak.

Dziedziczak ocenił w Radiu Maryja, że Polska zaczyna być zauważana w Europie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - To, że Polska była największym krajem, który w 2004 roku wchodził do UE, było oczywiste. Warto podkreślić, że jedna Polska była większa niż dziewięć pozostałych krajów. To pokazuje naszą odpowiedzialność za region - ocenił w Radiu Maryja.

- Mamy ogromną delegację do Parlamentu Europejskiego. Mamy szansę być języczkiem u wagi podczas konstruowania grup w PE- stwierdził Dziedziczak.

Poseł PiS nazwał "wielkim zadaniem" ożywienie Unii Europejskiej przez Polskę i Węgry. - Musimy przeprowadzić rechrystianizację Europy. Musimy tam wejść i ożywiać UE. Wiele krajów ogląda się na nas, jeśli chodzi o sukcesy ekonomiczne. Myślę, że podobnie jest ze środowiskami chrześcijańskimi będącymi ofiarami dyskryminacji. Wiedzą, że jest kraj w UE, który nie wyrzeka się swoich wartości – stwierdził Jan Dziedziczak.

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA