fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Radosław Sikorski: Stworzyliśmy siłę, z którą PiS może przegrać

Radosław Sikorski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
– To jest porażka, ale to nie klęska. 6-7% to jest porażka, którą w pół roku można odrobić. Stworzyliśmy siłę, z którą PiS może przegrać - uważa Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski uzyskał ponad 129 tys. głosów, co dało mu mandat do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.

Koalicja Europejska w wyborach zdobyła 38,47 proc. głosów i przegrała z Prawem i Sprawiedliwością, którą poparło 45,38 proc. wyborców.

- Mam wrażenie, że gdyby wszyscy kandydaci Koalicji Europejskiej pracowali w tej kampanii jak moi koledzy z listy, i ja, i Bartek Arłukowicz, i paru innych, to też ten wynik byłby inny - ocenił w rozmowie z TVN24 były szef MSZ.

Sikorski podkreślił również, że 6-7 proc. przewaga PiS nad KE to różnica, którą można odrobić przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

- 6-7 procent to jest porażka, którą można odrobić w pół roku. To znaczy, że stworzyliśmy siłę, z którą PiS może przegrać. Będzie to trudniejsze, bo nadzieje miałem inne - ocenił.

Sikorski uważa, że po wyborach Koalicja Europejska nie powinna zmieniać swojego lidera. - Nie widzę możliwości zmiany lidera i powiem więcej: rozmawianie o tym w przededniu kolejnej kampanii jest niepożyteczne - powiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA