fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspomnienia

Donald Tusk: Paweł Adamowicz był celem kampanii nienawiści

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dziś mija rok od śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska. Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk napisał na Twitterze, że ”przez wiele tygodni Paweł Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”.

"Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie. Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy. Cześć Jego pamięci" - napisał na Twitterze Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. 

13 stycznia ubiegłego roku roku Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska trafił do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł. Tegoroczny finał WOŚP w Gdańsku odbył się w minioną niedzielę pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem”. To nawiązanie do ostatnich słów Pawła Adamowicza, które wypowiedział przed atakiem nożownika. Tym razem, tradycyjne "światełko do nieba", które kończy finał WOŚP, rozpoczął się w Gdańsku i był poświęcony pamięci zmarłego prezydenta Gdańska. 

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA