fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons wzmacnia warszawski Zespół Bankowości i Finansów

Agnieszka Lipska
Informacja
Do warszawskiej praktyki Bankowości i Finansów kancelarii Dentons dołączyła Agnieszka Lipska, na stanowisku Counsel, wraz z Łukaszem Błaszczakiem na stanowisku Associate.

Agnieszka Lipska będzie wspomagać rozwój praktyki project finance i acquisition finance w warszawskim biurze kancelarii. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz zarówno kredytobiorców, jak i kredytodawców w zakresie wszystkich typów transakcji finansowania. Oprócz projektów project finance oraz transakcji finansowania transakcji przejęć spółek prowadziła projekty z zakresu asset finance, finansowania nieruchomości, a także emisji obligacji i restrukturyzacji. Ma szerokie doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, takimi jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny. Była prawnikiem odpowiedzialnym za dwa największe projekty finansowania PPP na polskim rynku oraz inne unikalne transakcje, jak np. finansowanie projektu hybrydowego dla koncernu rafineryjnego. Z powodzeniem doradzała w wielu transakcjach transgranicznych, w tym jako wiodący prawnik zagraniczny. Przed dołączeniem do kancelarii Dentons przez osiem lat pracowała w kancelarii Allen & Overy, a wcześniej związana była z kancelarią CMS Cameron McKenna. Wyróżniona w dwóch ostatnich edycjach międzynarodowego rankingu Chambers Europe w zakresie bankowości i finansów oraz projektów i infrastruktury, a także w ostatniej edycji IFLR 1000.

Łukasz Błaszczak wspiera Agnieszkę Lipską w pełnym zakresie prowadzonych przez nią projektów. Jego doświadczenie obejmuje między innymi doradztwo prawne przy finansowaniach w formule project finance, acquisition finance czy finansowaniach nabyć nieruchomości. Łukasz Błaszczak doradzał również w projektach sekurytyzacyjnych na polskim rynku oraz w związku z emisją dłużnych papierów wartościowych, w tym w formie oferty publicznej. Brał udział w wielu projektach z elementem transgranicznym, współpracując z klientami z różnych jurysdykcji na świecie. Przed dołączeniem do kancelarii Dentons Łukasz Błaszczak przez trzy lata pracował w kancelarii Allen & Overy.

„Kancelaria Dentons dysponuje zespołem bankowości i finansów świadczącym usługi najwyższej jakości, zarówno w Polsce, jak i Europie. Cieszy nas, że kolejni utalentowani i rozpoznawalni na rynku prawnicy dołączają do naszego zespołu wzmacniając praktykę structured finance. Ich entuzjazm, profesjonalizm, i doświadczenie stanowią potencjał, który z pewnością zostanie wykorzystany w pracy na rzecz naszych klientów" – powiedział Mateusz Toczyski, Partner kierujący Zespołem Bankowości i Finansów w Polsce oraz Europie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA