fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Polscy partnerzy przejmują warszawskie biuro Weil, Gotshal & Manges

Polscy partnerzy Weil
ROL
Weil, Gotshal & Manges i jej warszawscy partnerzy podjęli decyzję o przejęciu przez polski zespół całej dotychczasowej działalności Weil w Polsce.

Ponad osiemdziesięcioosobowy zespół prawników, znany przede wszystkim z udziału w największych fuzjach i przejęciach (M&A) oraz transakcjach na rynkach kapitałowych (ECM), będzie funkcjonował w niezmienionym składzie i kontynuował obsługę klientów w dotychczasowym zakresie. W ślad za niedawną inwestycją w praktykę podatkową, która pozostaje jednym z filarów działalności kancelarii, Rymarz Zdort wzmocni kolejne praktyki: nieruchomościową, procesową (w tym white collars), regulacyjną, restrukturyzacyjno-upadłościową i energetyczną.

„Działalność pod nową nazwą Rymarz Zdort umożliwi nam większą elastyczność w kształtowaniu dostosowanej do lokalnego rynku strategii oraz ułatwi adaptację profilu kancelarii do panujących trendów rynkowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków przejęcia działalności ustalonych z Weil - pozwolą nam one na niezakłócone kontynuowanie działalności z wykorzystaniem takich samych zasobów technicznych jak i lokalowych." - mówi Paweł Rymarz.

Ponad osiemdziesięcioosobowy dziś zespół prawników działający dotychczas jako warszawskie biuro nowojorskiej kancelarii Weil, Gotshal & Manges LLP, od 1 stycznia 2020 roku będzie funkcjonował w formule niezależnej kancelarii należącej do obecnych partnerów pod nazwą Rymarz Zdort. Poza nową nazwą, zmiana zachodzi wyłącznie na poziomie właścicielskim - wszystkie pozostałe aspekty działalności, takie jak zakres pomocy prawnej, skład zespołu, umowy z klientami, czy nawet numery kont bankowych, pozostaną bez zmian i nie pociągną za sobą żadnych komplikacji na poziomie operacyjnym.

Kancelaria Weil wycofując się z Polski, po uprzednim zamknięciu biur w Budapeszcie i Pradze, kończy swoją obecność w Europie Środkowej.

„Kancelaria Weil i jej warszawscy partnerzy podjęli decyzję o wydzieleniu warszawskiego biura z Kancelarii Weil i przekształceniu go w odrębną kancelarię prawną prowadzoną przez polskich partnerów będących jej właścicielami. Oznacza to, że warszawskie biuro będzie nadal w sposób niezakłócony świadczyć najlepszą w swojej klasie obsługę prawną w Polsce. To przekształcenie wynika ze zmieniającego się charakteru praktyki prawniczej w Polsce i zapewni naszym polskim partnerom więcej swobody i elastyczności. Spodziewamy się, że zarówno kancelaria Weil, jak i powstała w ten sposób nowa polska kancelaria będą nadal zlecać sobie nawzajem wykonywanie prac dla swoich klientów. Od lat nasze warszawskie biuro jest liderem w swoim regionie, obsługującym wiele ważnych transakcji w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych kolegów i wiemy, że będą szczycić się kolejnymi wielkimi dokonaniami. Dziękujemy im za znaczący wkład w działalność kancelarii Weil i życzymy im wszystkiego najlepszego." – powiedział Barry Wolf - partner zarządzający Weil.

„Ponad ćwierć wieku pracy naszego zespołu w ramach światowej struktury tak renomowanej kancelarii jak Weil, Gotshal & Manges, to nieoceniony czas budowy szerokich kompetencji i tworzenia odważnych, często pionierskich rozwiązań na polskim rynku. Udało nam się wspólnie stworzyć firmę, której prawnicy prowadzili największe i najgłośniejsze w Polsce transakcje z obszaru M&A czy ECM – jesteśmy znani z najwyższego standardu usług i to jest wspólny sukces, za który bardzo dziękujemy naszym kolegom z innych biur Weil. Jak w każdej branży, w cyklu życia kancelarii są okresy, kiedy partnerstwo przynosi korzyści oraz takie, w których partnerzy dochodzą wspólnie do wniosku, że nowe otwarcie będzie korzystne dla obydwu stron. W przypadku Weil będzie to koncentracja na rynkach gdzie działają główni globalni klienci, a dla Rymarz Zdort – większa elastyczność w rozwoju i rozbudowie nowych departamentów, a także możliwość poszerzenia grona wspólników.

W praktyce prawniczej kluczowe jest zaufanie klientów, które budują ludzie i ich kompetencje.

W naszym przypadku cały zespół pozostaje z nami – jego trzon jest niezmienny od kiedy zacząłem pracę w kancelarii jeszcze jako student, czyli prawie 25 lat temu." – mówi Paweł Zdort.

Formalna zmiana własności kancelarii oraz zmiana nazwy na Rymarz Zdort nastąpi z początkiem stycznia 2020 roku. Do końca grudnia 2019 roku kancelaria przeprowadzi wszelkie procesy operacyjne związane ze zmianą.

„W ciągu ostatniego półrocza zdecydowaliśmy się na rozwój departamentu podatkowego - do zespołu kancelarii dołączyli eksperci w zakresie doradztwa na rzecz krajowych i zagranicznych instytucji finansowych. Już w obecnym stanie możemy dostarczyć szerszy wachlarz usług, wykraczający poza standardowy zakres, do jakiego przyzwyczaiły nas kancelarie prawne na polskim rynku. Doradztwo podatkowe to jednak nie jedyna dziedzina, w której będzie się rozwijać kancelaria Rymarz Zdort. Nasze plany obejmują również wzmocnienie praktyki nieruchomościowej, procesowej (w tym white collars), restrukturyzacyjnej i energetycznej" – mówi Paweł Rymarz.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA