fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Gide doradcą przy sprzedaży spółek z sektora gospodarki komunalnej

123RF
Prawnicy z kancelarii Gide doradzali spółce Hossanova podczas transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Trans-Formers Wrocław Sp. z o.o. i Trans-Formers Karpatia Sp. z o.o. na rzecz FBSerwis S.A.

Zespół kancelarii Gide doradzał spółce Hossanova Sp. z o.o. („Hossanova"), dawniej Trans-Formers Holding Sp. z o.o., podczas transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław Sp. z o.o. („Trans-Formers Wrocław") i Trans-Formers Karpatia Sp. z o.o. („Trans-Formers Karpatia") na rzecz FBSerwis S.A. („FBSerwis").

Spółki Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karpatia obsługują instalacje do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych zlokalizowane, odpowiednio, w Krynicznie koło Wrocławia i w Tarnowie, których zakres działania obejmuje znaczną część województw dolnośląskiego, a także małopolskiego i podkarpackiego.

Spółki Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karpatia są aktywne w sektorze gospodarki komunalnej od początku lat 90. ubiegłego wieku. Jako jedne z pierwszych w Polsce wprowadziły w 1994 roku selektywną zbiórkę śmieci (recycling).

Spółka FBSerwis, której akcjonariuszami są Ferrovial Services International Ltd. I Budimex S.A., działa w sektorach obsługi nieruchomości, zarządzania infrastrukturą i usług środowiskowych.

Wartość transakcji wyniosła 155 mln złotych.

W toku prac nad tym projektem prawnicy kancelarii Gide doradzali m.in. podczas negocjowania umowy sprzedaży udziałów w Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karpatia oraz w zakresie negocjowania pozostałej dokumentacji związanej z transakcją.

Po stronie kancelarii Gide pracami nad transakcją kierował partner Mateusz Chmielewski. W skład zespołu transakcyjnego wchodzili także Dorota Jenerowicz, Anna Ratajczyk-Sałamacha oraz Paweł Wasiel.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA