fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

K&L Gates wzmacnia departament prawa ochrony środowiska

Piotr Kocoł
materiały prasowe
Do kancelarii prawnej K&L Gates dołączył adwokat Piotr Kocoł, który współpracował dotychczas z zespołem prawa ochrony środowiska innej międzynarodowej kancelarii.

- Bardzo się cieszę, że Piotr do nas dołączył. Jest doświadczonym prawnikiem i niewątpliwie wzmocni naszą praktykę – powiedział adwokat Zbigniew Kozłowski, kierujący Departamentem Prawa Ochrony Środowiska K&L Gates. Trzon praktyki tworzą obecnie Piotr Kocoł, Miłosz Tomasik oraz Zbigniew Kozłowski.

Piotr Kocoł jest adwokatem specjalizującym się od 7 lat w prawie ochrony środowiska, w tym zagadnieniach związanych z emisjami przemysłowymi, handlem uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, gospodarką odpadami, ocenami oddziaływania na środowisko, szkodami w środowisku, w tym zanieczyszczeniami gruntu, oraz pozwoleniami środowiskowymi. Świadczy pomoc prawną również w innych dziedzinach prawa administracyjnego, a także opracowuje kontrakty inwestycyjne. Brał udział w różnorodnych projektach inwestycyjnych realizowanych w przemyśle ciężkim, w tym w energetyce, górnictwie węgla kamiennego, ropy i gazu, oraz sektorach chemicznym i metalurgicznym. Z sukcesem wspierał klientów w postępowaniach przed organami administracji oraz sądami administracyjnymi dotyczących pozwoleń środowiskowych oraz kar pieniężnych.

Jak informuje K&L Gates, praktyka prawa ochrony środowiska w tej kancelarii należy do wiodących na rynku.

- Ochrona środowiska stanowi obecnie jedno z podstawowych wyzwań, z jakimi mierzy się większość gałęzi światowej gospodarki, toteż współczesny biznes musi sprostać coraz bardziej wymagającym regulacjom w tym obszarze. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych Klientów na odpowiednią obsługę prawną w dziedzinie prawa ochrony środowiska, warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii K&L Gates oferuje wsparcie doświadczonego zespołu prawników od lat specjalizujących się w sprawach środowiskowych - podaje kancelaria.

Departament Prawa Ochrony Środowiska warszawskiego biura K&L Gates, kierowany przez adwokata Zbigniewa Kozłowskiego, stanowi część międzynarodowego zespołu prawników K&L Gates doradzającego klientom w biurach w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, a także w Azji i Australii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA