fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Ministerstwo Finansów stawia na doświadczonych menadżerów

Fotorzepa, Robert Gardziński
Ministerstwo Finansów wzmocniło kadrę kierowniczą w departamentach podatkowych doświadczonymi menadżerami.

Takie posunięcie ministerstwu już w kwietniu ubiegłego roku sugerowała „Rzeczpospolita". W wywiadzie z wiceministrem finansów Marianem Banasiem, nasz reporter Paweł Rochowicz pytał: „A może jednak zatrudnicie nowych ludzi? Powiedzmy, że jestem menedżerem finansowym w wielkiej firmie, znam się na przerzucaniu dochodów do rajów podatkowych i innych optymalizacjach. Zarabiam 30 tys. zł, ale mam dość korporacji i chcę popracować dla dobra kraju. Ma pan dla mnie ofertę?". - Czemu nie? Potrzebujemy fachowców od takich spraw – odpowiedział wiceminister Banaś.

Nowi dyrektorzy objęli departamenty: Podatku od Towarów i Usług, Podatków Dochodowych oraz Systemu Podatkowego.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Finansów, tymi ważnymi komórkami pokierują obecnie doświadczeni menadżerowie w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. – To osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych – podkreśla MF.

Nowymi dyrektorami zostali:

Filip Świtała – dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego. Prawnik, specjalista w dziedzinie doradztwa podatkowego. Doradzał w firmach wiodących na europejskich rynkach. W Komisji Europejskiej zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż – dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług. Prawnik, menadżer, doradca podatkowy uznanych firm międzynarodowych i krajowych. Sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Maciej Żukowski – dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych. Prawnik, doradca podatkowy, zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA