fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Chorwacja: Von der Leyen w spocie wyborczym. KE ubolewa

AFP
Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer wyraził w niedzielę ubolewanie, że szefowa KE, Ursula von der Leyen, pojawiła się w spocie współrządzącej Chorwacją partii HDZ (Chorwacka Wspólnota Demokratyczna) tuż przed wyborami.

HDZ należy do Europejskiej Partii Ludowej, frakcji politycznej, do której należy również CDU, partia von der Leyen.

Chorwacka Wspólnota Demokratyczna jest zwycięzcą niedzielnych wyborów parlamentarnych na Chorwacji. Wstępne wyniki wskazują, że zdobyła ona 68 ze 151 miejsc w parlamencie, o osiem mniej niż wynosi bezwzględna większość.

Von der Leyen pojawiła się w spocie wyemitowanym przez HDZ w piątek. W spocie tym pojawili się także inni członkowie Europejskiej Partii Ludowej - m.in. wiceszefowa KE Dubravka Šuica oraz przywódcy Austrii, Łotwy i Bułgarii.

Po emisji spotu von der Leyen została skrytykowana za złamanie zasady, że członkowie KE pozostają neutralni w kwestiach polityki wewnętrznej państw członkowskich.

Mamer napisał na Twitterze, że szefowa KE nagrała "krótki przekaz do wykorzystania w spocie, w którym pojawiło się kilkoro polityków Europejskiej Partii Ludowej. Miał to być jej osobisty wkład, ale - ku naszemu ubolewaniu - nie zostało to przekazane jasno w ostatecznej wersji nagrania".

Von der Leyen została w spocie przedstawiona jako szefowa KE, a za jej plecami widać flagę UE.

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA