fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Viktor Orban: Inicjatywa Polska-Włochy wzmocni antyimigracyjne siły

Viktor Orban
AFP
- Europejskie siły antyimigracyjne mogłyby zostać wzmocnione przez polsko-włoską inicjatywę utworzenia prawicowego sojuszu przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego - powiedział premier Węgier Viktor Orban.

Włoski wicepremier Matteo Salvini wczoraj złożył wizytę w Warszawie, w trakcie której spotkał się m.in. z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim, z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Rozpoczęliśmy wymianę poglądów na temat przyszłej współpracy w nowym Parlamencie Europejskim. W pełni popieramy rządy narodowe - powiedział włoski wicepremier Matteo Salvini po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim.

Premier Węgier Viktor Orban jest jednym z największych przeciwników masowej imigracji w Unii Europejskiej. Podkreślał już wcześniej, że chciałby, aby partie antyimigracyjne zdobyły większość w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj także: Spór o wizję UE: Kaczyński stawia na Salviniego

- Polsko-włoski lub warszawsko-rzymski sojusz jest jednym z największych przedsięwzięć, które w tym roku mogą powstać - powiedział szef węgierskiego rządu.

Orban dodał, że ilekroć Europejska Partia Ludowa, do której należy również jego rządząca partia Fidesz, szuka sojuszników, to widzi partie lewicowe, które są proimigracyjne. Powiedział, że ma dość takiej sytuacji.

- Powinna istnieć oś Rzym-Warszawa, która jest w stanie rządzić, jest odpowiedzialna i jest przeciwna imigracji - mówił.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA