fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Kanclerz Angela Merkel: Liczymy na porozumienie w drodze dialogu

AFP
- Mam nadzieję, że napięcia między UE a Węgrami i Polską uda się rozwiązać w drodze dialogu, a nie poprzez nakładanie finansowych kar - powiedziała dziś kanclerz Angela Merkel.

Kanclerz Merkel powiedziała dziś w wywiadzie dla telewizji ARD, że ma nadzieję, iż napięcia między Unią Europejską a Węgrami i Polską uda się rozwiązać poprzez dialog. Odsunęłoby to, jej zdaniem, groźbę nałożenia na te kraje sankcji.

Merkel mówiła, że to do Komisji Europejskiej należą rozmowy z krajami, które budzą obawy Unii co do przestrzegania unijnych zasad.

Chociaż Merkel nie wymieniła konkretnie, że chodzi jej o Polskę i Węgry, to właśnie te dwa kraje są zagrożone konsekwencjami za nieprzestrzeganie unijnych zasad. Węgry - za odmowę  przestrzegania traktatów UE związanych z uchodźcami, a Polska - za budzące obawy reformy m.in. sądownictwa.

Merkel stwierdziła, że nakładanie na te kraje sankcji w tej chwili byłoby niepotrzebnym zagrożeniem, ale nie wykluczyła, że Unia sięgnie po te argumenty w przyszłości.

- Nie chcemy grozić, ale chcielibyśmy się przekonać, że kraje te przestrzegają zasady prawa respektowane w całej Europie - mówiła Merkel.

źródło - politico.eu

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA