fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Włochy: Zatrzymano jacht z 74 migrantami. Dowodzili Ukraińcy

dpsu.gov.ua
U wybrzeży Włoch zatrzymano jacht z 74 nielegalnymi imigrantami na pokładzie. Jednostką kierowało dwóch Ukraińców - podało biuro prasowe ukraińskiej straży granicznej .

„Straż Graniczna otrzymała potwierdzenie, że włoska straż przybrzeżna zatrzymała dryfujący jacht, po otrzymaniu poufnej informacji przez Europol na temat łodzi, która może być wykorzystywana w nielegalnych działaniach” - czytamy w komunikacie.

„Na pokładzie małego statku było aż 74 pasażerów, zidentyfikowanych jako obywatele Iraku. Załoga jachtu składała się z dwóch Ukraińców, urodzonych w 1980 i 1988 roku. Włoska policja aresztowała naszych rodaków za ułatwianie nielegalnej migracji” - donosi ukraińska Straż Graniczna.

Jak pisze agencja Unian, prowadzone jest dochodzenie, którego celem jest postawienie przed sądem osób - w tym cudzoziemców - zaangażowanych w nakłanianie obywateli ukraińskich do działalności przestępczej za granicą. Jednocześnie Straż Graniczna ostrzega obywateli Ukrainy i nakłania do uważnego czytania ofert pracy o wątpliwym charakterze, aby nie stali się ofiarami przestępców.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA