Ubezpieczenia

VIG przejmuje Gothaera

Vienna Insurance Group przejmuje od Gothaer Finanzholding 100 proc. akcji polskiego Gothaera. Tym samym dochodzi do skutku transakcja, o której nieoficjalnie mówiło się od paru miesięcy.

Finalizacja tej transakcji przewidywana jest w terminie około sześciu miesięcy, po uzyskaniu wymaganych zgód Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Gothaer wniesie do portfela ubezpieczeń VIG Polska istotną kwotę 620 mln zł przypisu składki, co znacznie wzmocni pozycję VIG na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozwoli na zwiększenie w nim udziału z obecnych 6,2 proc. do 7,8 proc. - komentuje Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.- Długoterminowa inwestycja, jaką jest włączenie Gothaer TU S.A. do struktur VIG Polska jest ważnym krokiem w realizacji strategii Grupy Agenda 2020, mającej na celu umocnienie pozycji VIG na polskim rynku ubezpieczeń i osiągnięcie udziału w nim na poziomie co najmniej 10 proc. – dodaje Fuchs.

Vienna Insurance Group jest reprezentowana w Polsce przez cztery zakłady ubezpieczeń: Compensa Życie, Compensa, InterRisk oraz Vienna Life, które w 2017 roku osiągnęły łączny przypis składki rzędu 3,9 mld zł, plasując się na czwartej pozycji na polskim rynku ubezpieczeń.

W 2017 r. Gothaer wypracował składkę przypisaną brutto w wysokości 620 mln zł. Towarzystwo sprzedaje swoje produkty majątkowe głównie za pośrednictwem brokerów i agentów. Gothaer. posiada rozbudowaną sieć sprzedaży dla klientów indywidualnych, jak i silną markę na rynku ubezpieczeń korporacyjnych.

- W ciągu ośmiu lat od przejęcia przez grupę Gothaer polska spółka bardzo się rozwinęła – mówi dr Karsten Eichmann, prezes grupy Gothaer. - Przypis wzrósł o 30 proc. i dokonano skutecznej dywersyfikacji portfela. Zawdzięczamy to przede wszystkim zarządowi i pracownikom Gothaer, którym dziękuję za zaangażowanie. Wszystkie zmiany miały poparcie grupy Gothaer. W ramach strategii Gothaer 2020 kładziemy teraz nacisk na podstawowy rynek działalności, czyli Niemcy – podkreśla Karsten Eichmann.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL