fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Gimnazjaliści poznają podstawy ubezpieczeń

Fotorzepa, Bartosz Jankowski BJ Bartosz Jankowski
Ergo Hestia będzie edukować młodzież w szkołach. Na specjalnych warsztatach czniowie dowiedzą się jak działa rynek ubezpieczeniowy.
Świadomość ubezpieczeniowa Polaków jest o wiele mniejsza niż wśród mieszkańców Europy Zachodniej. Ergo Hestia postanowiła spróbować to zmienić od podstaw., uruchamiając warsztataty dla gimnazjalistów, w trakcie których ubezpieczyciel opowie o tym jak działa rynek ubezpieczeń, wyjaśni podstawowe pojęcia związane z ochroną oraz przedstawi możliwości i prawa klientów.
Projekt edukacyjny to „Mała Akademia Ubezpieczeń". W ramach projektu odbędzie się pilotażowy cykl spotkań w Zespole Szkół nr 3 w Sopocie, podczas których prezentowane będą podstawowe informacje dotyczące świata ubezpieczeń. Specjalne warsztaty oraz prezentacje, dzięki którym będzie można poznać m.in. podstawy tworzenia produktów ubezpieczeniowych, obowiązki ubezpieczyciela oraz niektóre aspekty pomocy osobom poszkodowanym.
– Próba podniesienia świadomości ubezpieczeniowej młodych ludzi jest sporym wyzwaniem, ponieważ oprócz solidnego przygotowania merytorycznego wymaga od nas również stworzenia przystępnej i atrakcyjnej dla nastolatków formy narracji – komentuje Mikołaj Kunica, dyrektor biura komunikacji Ergo Hestii. Do naszych zajęć wykorzystamy między innymi najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, takie jak na przykład egzoszkielet, który na co dzień służy do rehabilitacji i pomocy najciężej poszkodowanym – dodaje Mikołaj Kunica. Spotkania przygotowane przy współpracy trenerów i ekspertów Grupy Ergo Hestia będą kontynuowane w kolejnych placówkach edukacyjno-oświatowych. Koszty ich organizacji w całości pokryje ubezpieczyciel. Na zakończenie uczestnicy otrzymają specjalny certyfikat ukończenia Małej Akademii Ubezpieczeń.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA