fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Dodatkowy skutek twardego brexitu dla zmotoryzowanych

Fotorzepa/Urszula Lesman
Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli ABI uprzedziło zmotoryzowanych obywateli, że jeśli dojdzie do twardego brexitu, to w Unii będą naruszać prawo nie mając specjalnego dowodu ubezpieczenia samochodowego

Zrzeszenie zaapelowało do konsumentów i firm brytyjskich, planujących wyjazdy samochodem, do krajów Unii następnego dnia po 29 marca, by na miesiąc wcześniej występowali do swoich towarzystw ubezpieczeniowych o wystawianie im tzw. zielonej karty, bo rośnie możliwość bezładnego rozstania się W. Brytanii z Unią — informuje Reuter.

Inicjatywa ABI następnego dnia po odrzuceniu w parlamencie umowy o rozstaniu proponowanej przez premier Theresę May jest pierwszą dużą akcją skierowaną do milionów posiadaczy polis ubezpieczeniowych, którzy co roku udają się do Unii w interesach i dla przyjemności. W 2017 r. 2,4 mln ciężarówek z towarami pojechało na kontynent, a dalsze 370 tys. udało się do Irlandii Płn. — wynika z oficjalnych danych zacytowanych przez ABI.

- To kolejny przykład, dlaczego firmy ubezpieczeniowe nie chcą twardego brexitu. Będzie szkodliwy dla gospodarki i dla naszych klientów. Mamy w dalszym ciągu nadzieję, że takie przygotowania nie będą nigdy konieczne i wzywamy rząd, parlament i 27 krajów Unii do uzgodnienia uporządkowanej drogi wyjścia - oświadczył dyrektor generalny ABI Huw Evans.

Zrzeszenie zapewniło posiadaczy polis, że ubezpieczenia przy wyjazdach będą nadal funkcjonować w scenariuszu braku umowy z Brukselą, nawet jeśli nie zostanie zastąpiony system europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego EHIC, który pozwala na pewne bezpłatne usługi lekarskie w Unii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA