fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Uber za darmo będzie woził pracowników polskich szpitali

Adobe Stock
Aż 10 tys. bezpłatnych kursów pojazdami zamawianymi przez aplikację - to specjalna akcja Ubera, która ma wesprzeć medyków walczących z epidemią koronawirusa.

Oferta dla lekarzy i pielęgniarek, którzy są na pierwszej linii frontu, ma potrwać do końca maja. Pierwsze kody już w tym tygodniu trafią do 17 placówek medycznych w naszym kraju.

- Uber działa w siedmiu lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Tam codziennie tysiące lekarzy, pielęgniarek, salowych oraz innych pracowników szpitali, walczą o zdrowie i życie pacjentów, których liczba stale rośnie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. By pomóc choć w małym stopniu i wesprzeć ich w tym trudnym czasie, funduje darmowe przejazdy dla pracowników szpitali - mówi Michał Konowrocki, CEE Cities Lead w firmie Uber.

Amerykańska firma ma specjalną jednostkę dedykowaną m.in. współpracy z organizacjami zdrowia publicznego na całym świecie, w celu natychmiastowego reagowania w sytuacjach kryzysowych. - Pozostajemy w ścisłym kontakcie z lokalnymi organizacjami ochrony zdrowia i będziemy nadal stosować się do ich wskazówek, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa - dodaje.

W ramach inicjatywy do dyrektorów szpitali zakaźnych zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala, które następnie otrzymają pracownicy placówek. Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży.

Na liście szpitali objętych akcją są: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, NSSU UJ Kraków-Prokocim, Poradnia Chorób Zakaźnych Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Oddział przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Gdańsku, Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bytomiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Oddział Kliniczny Zakaźny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie (Oddział Kliniczny Obserwacyjno - Izolacyjny i Pediatrii).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA