fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Wywiad ostrzega przed atakiem na Amerykanów w Niemczech

US Army
Stany Zjednoczone otrzymały informacje wywiadowcze na temat potencjalnie zbliżającego się ataku na ich żołnierzy stacjonujących w Niemczech - informuje "Newsweek".

66. Brygada Wywiadu Wojskowego USA otrzymała "informacje od osób trzecich na temat możliwości zbliżającego się ataku na amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Grafenwohr lub Dulmen". Dokładna data i godzina ataku nie zostały podane. Do notatki w tej sprawie dotarła redakcja "Newsweeka".

Źródło informacji miało przekazać, że atak ma być przeprowadzony przez jordańskiego ekstremistę, który obecnie znajduje się w pobliżu jednej z baz. Napastnik był opisany jako osoba, która opowiadała się za zabijaniem amerykańskich żołnierzy w Niemczech.

Wojska lądowe Stanów Zjednoczonych w Europie potwierdziły, że "zidentyfikowano i sprawdzono potencjalne zagrożenie".

-  Skonsultowano się z niemieckimi i amerykańskimi przedstawicielami i nie stwierdzono żadnego bezpośredniego zagrożenia. Przypominamy wszystkim o zachowaniu czujności - powiedział rzecznik prasowy.

W 2016 roku jordański żołnierz zabił trzech członków amerykańskiej armii przy bazie Al-Jafr w południowej Jordanii. Marik al-Tuwayha nie przyznał się do winy, ale został skazany na dożywocie.

Al-Tuwayha był przekonany, że broni atakowanej bazy, dlatego otworzył ogień - taką wersję przedstawił przed sądem. Tłumaczył, że nie czuje nienawiści do Amerykanów.

O zwiększoną czujność zaapelowali przedstawiciele obu baz. We wpisie na Facebooku poinformowano o zwiększonej ochronie. "Bezpieczeństwo i ochrona naszej społeczności i instalacji pozostaje naszym głównym priorytetem" - przekazano.

W Niemczech stacjonuje około 38600 amerykańskich żołnierzy. Baza w Grafenwohr jest jedną z największych baz USA za granicą.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA