fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Atak terrorystyczny w Iranie. Są zabici i ranni

AFP
W mieście Ahwaz na południu Iranu 24 osoby zginęły, a co najmniej 50 zostało rannych w wyniku ataku na paradę wojskową. Napastnikami byli mężczyźni uzbrojeni w broń palną

Lokalne media podają, że napastnicy strzelali z parku w pobliżu parady i nosili mundury wojskowe.

Agencja prasowa Fars podała natomiast, że atak rozpoczął się o godzinie 09:00 czasu lokalnego. Napastnicy, których do tej pory naliczono czterech, strzelali do cywilów i próbowali atakować oficerów wojskowych na trybunie honorowej.

Sytuacja jest już opanowana; dwóch napastników zostało zabitych przez siły bezpieczeństwa, dwóch pozostałych zostało aresztowanych -  powiedział lokalny zastępca gubernatora, Ali Hosein Hoseinzadeh.

Do ataku nie przyznała się na razie żadna organizacja terrorystyczna, państwowe media i urzędnicy obwiniają o atak sunnickich bojowników lub arabskich nacjonalistów.

Iran obchodzi narodowy dzień sił zbrojnych w rocznicę rozpoczęcia wojny z Irakiem w latach 1980-88, w całym kraju trwają porady i festyny wojskowe.

Ahvaz był jednym z miast, które odnotowały duże antyrządowe protesty przeciwko spadkowi poziomu życia pod koniec zeszłego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA