fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Alarm terrorystyczny na festiwalu Rock am Ring - powodem zła pisownia

AFP
Błąd w pisowni spowodował alarm terrorystyczny na jednym z największych festiwali muzycznych w Niemczech - Rock am Ring.

Jak poinformowała niemiecka policja, organizatorzy festiwalu Rock am Ring poproszeni zostali o przerwanie wydarzenia, gdy omyłkowo, przez błędną pisownię, na liście pracowników festiwalu znaleźli nazwiska, które doprowadziły ich do podejrzeń, że na festiwalu pracować mogą radykalni islamiści.

Według Focusa, obaj mężczyźni to obywatele Syrii.

- Nazwiska podejrzanych zostały nieprawidłowo zapisane, ale wykazały fonetyczne podobieństwo do rzeczywistych nazwisk - powiedział Johannes Kunz, szef policji w Nadrenii-Palatynacie. - Sytuacja była bardzo poważna, nie mogliśmy wykluczyć, że przygotowano atak terrorystyczny - dodał.

W związku z podejrzeniami, pierwszego dnia festiwalu Rock Am Ring ewakuowanych zostało 87 000 osób. Festiwal wznowiony został następnego dnia rano.

Jak mówiła wówczas rzeczniczka policji, "osoba, która nie jest pochodzenia niemieckiego i jest znana policji jako osoba łączona się z islamistyczną siecią terrorystyczną, miała dostęp do obszarów tylnej sceny".

- Na kolejnych festiwalach trzeba wzmocnić kontrole bezpieczeństwa, tak, aby policja mogła zażądać tożsamości wszystkich osób pracujących w tych miejscach. Obecnie policja sprawdza tożsamość pracowników firm ochroniarskich podczas wydarzeń - podkreślał szef policji Johannes Kunz. - Dokumenty tożsamości muszą być nam dostarczane w przyszłości w odpowiednim czasie - dodał.

Festiwal rockowy Rock am Ring w Nuerburgu to największy tego typu festiwal w Niemczech.

Źródło: Focus.de
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA