fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Tenis: Mistrzostwo Polski dla Magdaleny Fręch i Kacpra Żuka

Mistrzyni Polski 2020 Magdalena Fręch
Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour
W finałach 94. Narodowych Mistrzostw Polski Magdalena Fręch pokonała Katarzynę Kawę, Kacper Żuk – Daniela Michalskiego. LOTOS PZT Polish Tour wciąż trwa, po szczycie w Bytomiu przenosi się w przyszły weekend do Kozerek.

Mistrzostwa obiecywały wiele, zwłaszcza w męskiej części miały doskonałą obsadę z Hubertem Hurkaczem i Kamilem Majchrzakiem włącznie, ale bohaterami zostali młodzi tenisiści, którzy w świecie osiągnęli nieco mniej, lecz śmiało atakują pozycje najlepszych rakiet w kraju.

Finał był ogromnie zacięty. Daniel Michalski grał z początku nieco lepiej i bardziej agresywnie, prowadził nawet 5:2, ale tej przewagi nie wykorzystał. Zmarnował też siedem piłek setowych, dając Kacprowi Żukowi okazje do odrobienia strat i zwycięstwa w tie-breaku.

Drugi set też zakończył się rozgrywką tie-breakową, tym razem jednak to Żuk uciekał, Michalski gonił. Dogonił, lecz znów zabrakło mu paru wygranych piłek w ostatniej fazie meczu. Kacper Żuk został singlowym mistrzem Polski seniorów po raz pierwszy. Nagrody były niezłe: 27 tys. dla zdobywcy tytułu, 14 tys. dla pokonanego finalisty.

Mistrzynią kraju seniorek już po raz trzeci (poprzednio w 2014 i 2015 r.) została Magdalena Fręch. Nie przegrała seta w turnieju. Jej finał z Katarzyną Kawą wygrany 7:5, 6:3 trwał jednak dwie godziny i 40 minut, dopiero po nim tenisistka z Łodzi powiedziała, że wie, co to zmęczenie.

Pierwszej i drugiej rakiety kraju nie było (Magda Linette jest w USA, Iga Świątek grała w pokazówce w Pradze), ale złoto i czek na 27 tys. złotych poszedł w dobre ręce. Pani Magda to od kilku lat reprezentantka Polski, stukała już do pierwszej setki rankingu WTA, gra mądrze, stabilnie i wytrwale. Ma 23 lata, przed nią jeszcze sporo szans na dobre wyniki. Przy okazji sprawiła przyjemność bytomskiej publiczności, bo reprezentuje barwy miejscowego Górnika.

Mistrzostwa wyłoniły też najlepsze deble (złote medale poszły w ręce Pauli Kani-Choduń i Anastazji Szoszyny oraz Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego). Miksta tym razem nie grano. Turniej w Bytomiu był też czwartym z dziewięciu przystanków LOTOS PZT Polish Tour – najbardziej prestiżowym i najwyżej opłacanym, ale cykl trwa. Już od piątku 24 lipca zaczyna się turniej w Kozerkach niepodal Grodziska Maz. Spora grupa tenisistek i tenieistów pojedzie tam z Bytomia, bo turniejowe życie międzynarodowe wciąż jeszcze czeka na nowy start.

> 94. MP w tenisie - finały

Mężczyźni: K. Żuk (3) – D. Michalski (4) 7:6 (7-5), 7:6 (7-3). Debel: K. Majchrzak, J. Zieliński – K. Gajewski, D. Nazaruk 6:3, 6:4.

Kobiety: M. Fręch (2) – K. Kawa (1) 7:5, 6:3. Debel: P. Kania-Choduń, A. Szoszyna – M. Fręch, M. Kubka 7:6 (7-5), 7:5.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA