Reklama
Rozwiń
Reklama

USA: Ponad 4500 dzieci o imionach z "Gry o tron"

Według danych amerykańskiej Administracji Ubezpieczenia Społecznego (Social Security Administration) opublikowanych w piątek w 2018 roku ponad 4500 dzieciom nadano imiona nawiązujące do imion bohaterów "Gry o tron" (z zestawienia wyłączono imiona Jon i Jaime nadawane dzieciom często również w przeszłości).

Aktualizacja: 12.05.2019 15:02 Publikacja: 12.05.2019 14:47

USA: Ponad 4500 dzieci o imionach z "Gry o tron"

Foto: HBO

arb

W 2018 roku w USA na świat przyszło 3,8 mln dzieci, którym nadano ponad 29 tys. różnych imion - podkreśla ABC News. Liczba imion powiązanych z bohaterami "Gry o tron" była w tym roku rekordowa - w 2017 było ich ponad 3800, a w 2016 - ponad 3200.

Z danych podanych przez amerykańską administrację wynika, że 560 dziewczętom nadano imię Khaleesi (tytuł noszony przez Daenerys, jedną z bohaterek serialu), 19 Caleesi, a pięciu - Khaleesie). 2545 dziewczynek nazwano Arya, przy czym - jak zaznaczają amerykańscy urzędnicy - takie imię nadawano dziewczynkom zanim serial stał się popularny.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telewizja
Gwiazda „Hotelu Zacisze” nie żyje. Prunella Scales miała 93 lata
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Telewizja
Nagrody Emmy 2025: Historyczny sukces 15-latka z „Dojrzewania”. „Studio” i „The Pitt” najlepszymi serialami
Telewizja
Legendy i nieco sprośności w nowym sezonie Teatru TV: Fredro spotyka Mickiewicza
Telewizja
Finał „Simpsonów” zaskoczył widzów. Nie żyje jedna z głównych bohaterek
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Telewizja
„The Last of Us” bije rekord w Ameryce, a zagrożenie rośnie
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama