fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Polscy programiści wicemistrzami świata

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajęli drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. 41. edycję tych wyjątkowych zawodów wygrali rosyjscy programiści z Sankt Petersburga.
Impreza odbyła się w USA w Południowej Dakocie. W Rapid City z konkursowymi zadaniami zmierzyło się 399 najlepszych programistów ze 133 uczelni. W zawodach sponsorowanych przez IBM brały udział trzy zespoły z Polski, reprezentujące UW, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski.
- W ciągu ostatnich 40 lat Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym urosły do wydarzenia o randze światowej - mówi dr Bill Poucher, dyrektor wykonawczy Mistrzostw oraz profesor Uniwersytetu w Baylor.
Tzw. bitwa mózgów to najstarszy, największy oraz najbardziej prestiżowy konkurs programowania na świecie. Rywalizacja wymaga kreatywności i umiejętności pracy w grupie, ponieważ każdy zespół ma do rozwiązania serię rzeczywistych i bardzo złożonych problemów, a do dyspozycji tylko jeden komputer i pięć godzin.
Poza walką o zwycięstwo w światowym finale, studenci mieli okazję poznać najnowsze technologie chmurowe, mobilne, związane z Internetem Rzeczy czy sztuczną inteligencją. Specjaliści z IBM prowadzili prezentacje i interaktywne dyskusje, podczas których opowiadali także o trendach w branży IT.
- Celem IBM jako głównego sponsora jest uhonorowanie najlepszych programistów wśród studentów, pokazanie im najnowszych trendów technologicznych, takich jak rozwiązania chmurowe czy sztuczna inteligencja, oraz zachęcenie do rozwijania kariery w obszarze IT - skomentował Jonas Jacobi, wiceprezes programu IBM Developer Advocacy.
W pierwszym etapie konkursu na całym świecie wzięło udział 300 tys. osób, a do poziomu regionalnego zakwalifikowało się łącznie 46381 uczestników z prawie 3 tysięcy szkół wyższych i 103 krajów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA