fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Play Communications SA wejdzie na GPW

Bloomberg
Właściciele sieci komórkowej Play zdecydowali się oficjalnie na giełdowy debiut spółki. Sprzedadzą część akcji. W kolejnych latach operator chce wypłacać dywidendę.

Luksemburska spółka Play Holdings 2, przemianowana na Play Communications SA będzie podmiotem, który przeprowadzi publiczną ofertę akcji w Warszawie w imieniu sieci komórkowej Play – wynika z komunikatu opublikowanego dziś przez Impera Holdings, spółkę-matkę Playa. Zapadła oficjalna decyzja, że walory telekomu trafią na GPW.

Wygląda na to, że pierwotna publiczna akcji sieci Play będzie składać się tylko z istniejących akcji oraz walorów emitowanych dla menedżmentu w ramach programu motywacyjnego. Jak podała Impera w komunikacie, oferta będzie składać się z części istniejących akcji PLAY Communications S.A., należących do Play Holdings 1 S.a r.l., spółki ostatecznie kontrolowanej przez Tollerton Investments Ltd. i Telco Holdings.

Walory kierowane będą do osób indywidualnych, wybranych pracowników i inwestorów instytucjonalnych w Polsce oraz za granicą.

Play Holdings 1 zamierza przeznaczyć pozyskane środki na wykup części obligacji PIK Notes wyemitowanych przez Impera Holdings, zapadających w 2022 r., na wypłatę dla akcjonariuszy i menedżerów.

Pracownicy P4 będą mogli liczyć na 15-proc. upust, alokację bez redukcji, przy czym zapisać mogą się na pulę wartą maksymalnie 25 tys. zł. Zgodzić mają się na roczny lock-up i konto w DM PKO BP.

“Sprzedający akcjonariusz ocenia, że po okresie znaczącego wzrostu, nadszedł odpowiedni czas na spieniężenie udziałów i wsparcie firmy za pośrednictwem oferty która sprawi, że Play uzyska większą elastyczność finansowania I realizacji strategii korporacyjnej” – czytamy w komunikacie.

J.P. Morgan, BofA Merrill Lynch oraz UBS Investment Bank współpracują jako globalni koordynatorzy oferty. Bz WBK i DM PKO BP będą pośredniczyć przy ofercie w kraju.

Play Communications zamierza wypłacać dywidendę. Pierwszą – w II kw. 2018 r.. Ma ona wynieść 650 mln zł – wynika z dzisiejszego komunikatu.

W kolejnych latach Play chce przeznaczać na ten cel 65-75 proc. wolnych przepływów gotówkowych pomniejszonych o koszty leasingu.

Wcześniej pisaliśmy, że Play wejdzie na GPW w lipcu br. Dotychczasowe wyceny mówią, że jego kapitalizacja może sięgnąć 7-8 mld zł, a wycena przedsiębiorstwa około 14-15 mld zł.

 

"W perspektywie średnioterminowej spółka oczekuje dalszego jednocyfrowego rocznego wzrostu przychodów operacyjnych, przy jednoczesnej dalszej poprawie marży skorygowanej EBITDA, dzięki dźwigni operacyjnej oraz zakończeniu budowy własnej sieci telekomunikacyjnej obejmującej terytorium całego kraju" - podano w komunikacie.

"Spółka oczekuje, że stosunek nakładów inwestycyjnych (z wyłączeniem płatności leasingowych oraz nakładów na rozbudowę sieci) do przychodów operacyjnych wyniesie w średniej perspektywie około 8 proc. rocznie.

W konsekwencji przyśpieszonej rozbudowy własnej sieci komórkowej, w roku 2017 spółka planuje nakłady inwestycyjne na poziomie poniżej 700 mln PLN; ponadto Spółka przewiduje dodatkowe, nakłady inwestycyjne na poziomie 500 mln zł w latach 2018-2020, ponad ww. średni poziom około 8 proc. rocznych przychodów operacyjnych. W zakresie polityki zadłużenia spółki, celem PLAY jest osiągnięcie skonsolidowanego wskaźnika raportowanego długu netto w stosunku do skorygowanej EBITDA za ostatnie 12 miesięcy (LTM) na poziomie 2,5-krotności" - podano.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA