fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Zebrano podpisy pod nowym wnioskiem do TK ws. aborcji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W Sejmie zebrano podpisy podnowym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

12 listopada podobny wniosek podpisany przez 107 posłów z poprzedniej kadencji Sejmu wygasł w Trybunale Konstytucyjnym. Jak słyszymy, podpisy były zbierane w trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu i wniosek jest już gotowy do złożenia. Są nad nim podpisy posłów konserwatywnych - posłów i posłanek klubu PiS oraz Konfederacji.

Złożony w 2017 roku wniosek grupy posłów do TK w tej sprawie uległ dyskontynuacji po rozpoczęciu nowej kadencji parlamentu. Wszystko wskazuje na to że wniosek zostanie wkrótce przedstawiony opinii publicznej oraz złożony.  Aby tak się stało potrzeba 50 podpisów - jak wynika z naszych informacji ta liczba została mocno przekroczona.

W poprzedniej kadencji brak działania Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie był wielokrotnie krytykowany przez środowiska pro-life oraz niektórych polityków obozu rządzącego, chociaż w tym ostatnim przypadku była to krytyka głównie wyrażana w kuluarach.

Krytyka płynęła również ze strony Kościoła. -  Brak decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprawia, że w kolejnych latach zabijane będą setki dzieci, tylko dlatego, że są bezbronne i poszkodowane przez los - powiedział 13 listopada abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski.

Więcej o wniosku w piątkowej “Rzeczpospolitej”, a także na stronie rp.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA