fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Hotele dla medyków, by mogli wypocząć

Adobe Stock
Bezpłatne pokoje dla pracowników szpitali oferuje wiele hoteli, a także osoby prywatne. Lekarze i personel mogą w nich wypocząć po pracy, bez konieczności powrotu do domu.

Takie pokoje udostępniane są już m.in. w Warszawie, w Krakowie czy w Poznaniu, ale też w wielu innych miastach.

W stolicy Wielkopolski „Hotel dla Medyka" zostanie uruchomiony dzisiaj na poznańskiej Ławicy.

Do dyspozycji kadry medycznej będzie ponad 120 pokojów o wysokim standardzie w hotelu Moxy Poznań Airport nieopodal lotniska "Ławica". Obiekt należy do Polskiego Holdingu Hotelowego.

- Hotel jest już przygotowany do przyjęcia osób, które na co dzień jako personel medyczny, podejmują walkę o zdrowie i życie wielkopolskich pacjentów. To miejsce ma służyć tym osobom, które boją się o swoje rodziny, czy też mieszkają z dala od nich - tłumaczy Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Za pobyt i wyżywienie personelu medycznego w hotelu zapłaci fundacja powołana przez spółki Skarbu Państwa.

To nie jedyny hotel dla pracowników służby zdrowia w Poznaniu. Z podobną inicjatywą wyszedł też miejscowy Uniwersytet Medyczny, który w Domu Studenckim Hipokrates uruchomił miejsca pobytu dla pracowników medycznych szpitali klinicznych i innych lecznic z Poznania.

- Personel medyczny pracuje dziś ponad miarę, jest bardziej narażony na kontakt z wirusem niż pozostałe osoby. Ważne, by dla medyków, którzy nie chcą narażać swoich bliskich i mają obawy związane z powrotem do domu, były stworzone optymalne warunki do pracy - mówi prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W miarę posiadanych wolnych pokoi, będą one dostępne dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Pobyt w Domu Studenckim Hipokrates zlokalizowanym przy ul. Wilczak jest bezpłatny, a jedyny koszt dotyczy wyżywienia. Udostępnione są pokoje jednoosobowe.

A Polski Holding Hotelowy wspomaga też pracowników służby zdrowia w Krakowie czy w Warszawie. - Wiemy, jak ich rola jest teraz ważna. Wiemy też, że w poczuciu odpowiedzialności nie chcą narażać swoich rodzin. I wiemy, jak bardzo potrzebują schronienia, w którym będą mogli odpocząć, by dalej – tak profesjonalnie i z oddaniem – nieść pomoc zakażonym koronawirusem SARS-Cov-2 – poinformowała spółka.

Lekarze i personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie mogą korzystać z hotelu Royal przy ulicy Gertrudy, pod Wawelem.

- Oczywiście nie poniosą oni żadnych kosztów. Będą też otrzymywać śniadania, a z hotelu będą mogli korzystać tak długo, jak będzie to konieczne. Na ich potrzeby przeznaczony będzie cały hotel. Dzięki temu personel szpitala będzie miał zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku po ciężkiej i wielogodzinnej pracy – podaje PHH.

Z kolei Courtyard by Marriott wspomaga kadrę medyczną Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Hotel bezpłatnie oferuje w pełni wyposażone pokoje z łazienkami oraz śniadaniem. Jest on gotowy na przyjęcie ponad 80 osób z całego personelu medycznego ze szpitala MSWiA w Warszawie.

– W imieniu wszystkich pracowników i całego zespołu spółki Polski Holding Hotelowy dziękujemy całemu personelowi medycznemu z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie za ogromny wkład, trud i poświęcenie w codziennej walce w ratowaniu zdrowia i życia. Mamy wielką nadzieję, iż pobyt w Courtyard by Marriott Warsaw Airport choć na chwilę pozwoli państwu odpocząć i zapomnieć o trudach ciężkiej pracy – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Bezpłatne pokoje dla medyków oferują też prywatne hotele czy domu weselne, a także osoby prywatne.

- Wspieramy tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo przed COVID 19. Dajemy pokoje do całodobowego wykorzystania „U Śnieżków" dla wszystkich służb, które maja potrzebę odpoczynku czy snu, a nie chcą narażać domowników na ryzyko zakażenia. Nasza firma w ramach wdrożonych standardów jakościowych jest przygotowana do pracy w sytuacjach kryzysowych – poinformowali w mediach społecznościowych właściciele domu weselnego "U Śnieżków" ze Smolęcina pod Szczecinem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA