fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Bill i Melinda Gates rozwodzą się

Bill Gates
Bloomberg
Założyciel Microsoftu Bill Gates i jego małżonka Melinda poinformowali w poniedziałek o zakończeniu swojego małżeństwa.

Para opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że po długich rozważaniach postanowiła zakończyć swoje małżeństwo.

"Przez ostatnich 27 lat wychowaliśmy trójkę wyjątkowych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie i pozwala ludziom żyć zdrowo i produktywnie" - czytamy w oświadczeniu.

Małżeństwo poinformowało, że nadal wierzy w tę misję i będą kontynuować pracę w fundacji. Jednocześnie nie wierzą w to, że mogą żyć dalej jako para.

Czytaj także: Gates: Przygotujcie się na następną pandemię jak na wojnę

Poprosili o uszanowanie prywatności w ich nowym etapie życia.

Bill Gates wraz z żoną Melinda od lat wspierają firmy farmaceutyczne. Ich fundacja Bill & Melinda Gates Foundation zainwestowała już 1,75 miliarda dolarów na dofinansowanie programów upowszechniania szczepień a także dofinansowuje firmy, które pracują nad nowatorskimi szczepionkami.

Gates podniósł alarm w sprawie ryzyka globalnej pandemii na konferencji TED w 2015 roku. Obecnie opowiada się za stworzeniem zespołu około 3000 w pełni wyszkolonych, profesjonalnych "strażaków" pandemicznych dostępnych w stałej gotowości.

Bill Gates i Paul Allen stworzyli Microsoft w 1975 roku. Gates pełnił funkcję prezesa w firmie do 2000 roku, kiedy jego rolę przejął Steve Ballmer. Gates miał jednak dalej decydujący głos w strategii biznesowej firmy, która pod jego kierownictwem stała się jednym z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej. Gates był dyrektorem zarządu do 2014 r.

Gates jest obecnie czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek szacuje się na 124 mld dolarów. Prowadzi właściciel Amazona Jeff Bezos (177 mld dolarów).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA