Reklama

Raport: 1116 legalnych aborcji w 2019 roku

W 2019 roku w Polsce przeprowadzono 1116 legalnych aborcji,o 35 więcej niż w roku poprzednim - wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia z wykonywania oraz o skutkach stosowania ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Aktualizacja: 19.08.2020 21:40 Publikacja: 19.08.2020 21:06

Raport: 1116 legalnych aborcji w 2019 roku

Foto: Stock Adobe

amk

Wśród 1116 przypadków legalnej aborcji 1074 zostały przeprowadzone z powodu prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby.

Wśród nich 271 przypadków dotyczyło występowania Zespołu Downa bez dodatkowych wad, w 174 przypadkach trisomii 21 towarzyszyły wady współistniejące. W kolejnych 200 przypadkach przyczyną przerwania ciąży były mnogie wady wielonarządowe.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Rodzina Mai z Mławy walczy z grecką administracją
Społeczeństwo
Projekt o zmianie czasu utknął w Sejmie, więc znów musimy przestawić zegarki
Społeczeństwo
Lawina wypadków i śmiertelne ofiary szaleńczej jazdy na hulajnogach
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Społeczeństwo
Obrona kraju to nie tylko wyzwanie dla państwa. Jak mogą mu pomóc firmy?
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama