fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nauczycielka pokazała zdjęcie partnerki. Została zawieszona

Pixabay
Stacy Bailey jest nauczycielką sztuki w szkole podstawowej w Teksasie. Kobieta pokazała zdjęcie swojej "przyszłej żony", za co została zawieszona. Decyzję uznała za niezgodną z konstytucją i wywalczyła w sądzie 100 tys. dolarów.

Podczas prezentacji "Poznaj swojego nauczyciela" Stacy Bailey opowiedziała o swojej narzeczonej. Władze szkoły podstawowej, w której kobieta była zatrudniona, uznały, że to promowanie homoseksualizmu. Nauczycielka została zawieszona i wysłana na urlop.

Sprawa trafiła do sądu, gdzie stwierdzono, że decyzja o zawieszeniu była sprzeczna z konstytucją. W ramach ugody kobieta otrzyma od władz 100 tys. dolarów.

- To pierwszy pozytywny krok w kierunku poprawy sytuacji wszystkich homoseksualnych pracowników, uczniów i rodzin w Mansfield - oceniła Bailey.

Przedstawiciele placówki poinformowali NBC News, że zaproponowali w tej sprawie ugodę, aby uniknąć czasu, wydatków i stresu związanych z postępowaniem sądowym.

Bailey rozpoczęła pracę w szkole podstawowej w Arlington na przedmieściach Dallas ponad 10 lat temu. W maju 2018 roku pozwała władze i administrację szkoły za dyskryminację z powodu orientacji seksualnej. Skargę w jej sprawie złożył jeden z rodziców. Po pokazaniu zdjęcia swojej partnerki kobieta została zawieszona. Dyrekcja szkoły poprosiła ją później, by złożyła wypowiedzenie, ale Bailey odmówiła.

Kobieta zapowiedziała, że przekaże pieniądze na rzecz organizacji non-profit, która zajmuje się kwestią uczniów ze społeczności LGBTQ.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA