fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Co trzeci Francuz: W USA może dojść do Holokaustu

AFP
W sondażu przeprowadzonym przez Konferencję ds. Żydowskich Roszczeń Materialnych wobec Niemiec przed 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz 36 proc. ankietowanych odpowiedziało, że coś takiego mogłoby się wydarzyć obecnie w USA. 34 proc. jest zdania, że do Holokaustu mogłoby obecnie dojść w ich kraju.

52 proc. Francuzów odpowiedziało, że coś zbliżonego do Holokaustu mogłoby się wydarzyć w innym państwie europejskim.

43 proc. uważa, że w Stanach Zjednoczonych żyje obecnie wielu neonazistów. Francuzi uważają, że w USA jest więcej neonazistów niż w ich kraju. Jednocześnie 30 proc. twierdzi, że w ich kraju jest wielu sympatyków tej ideologii.

Gregory Schneider, wiceprezes Claims Conference, powiedział, że wyniki świadczą o tym, że niektórzy Francuzi nadal mają "przerażające" braki wiedzy na temat Holokaustu.

Co piąty ankietowany odpowiedział, że w czasie Holokaustu zginęło mniej niż milion Żydów, a 6 proc. respondentów odpowiedziało, że zmarło mniej niż 100 tys. osób.

Większość (57 proc.) odpowiedziała, że nie wiedziała o tym, że faktyczna liczba ofiar to sześć milionów. 10 proc. wskazało, że Holokaust jest mitem, a podawana liczba ofiar jest znacznie zawyżona.

Zdaniem 82 proc. nauczanie o Holokauście powinno być prowadzone w szkole, a 75 proc. twierdzi, że powinno być to obowiązkowe.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA