fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Iran: Odrzutowiec wylądował na ruchliwej ulicy

AFP
Samolot odrzutowy irańskich linii Caspian podczas lądowania na lotnisku w Bandar-e Mahszahr wypadł z pasa i zakończył lot na ulicy. Na pokładzie znajdowało się ok. 150 osób, brak doniesień o rannych.

Samolot McDonnell Douglas MD-83 irańskich linii lotniczych Caspian Airlines odbywał lot na trasie Teheran - Bandar-e Mahszahr.

Ok. godz. 9.30 czasu lokalnego przy próbie lądowania maszyna wypadła z pasa i znalazła się na ulicy poza terenem lotniska.

Według lokalnych mediów, żadna z ok. 150 znajdujących się na pokładzie osób nie odniosła poważnych obrażeń. Z nagrań incydentu opublikowanych w mediach społecznościowych wynika, że pasażerowie nie wpadli w panikę i spokojnie opuścili maszynę, która zatrzymała się nieopodal zabudowań.

AFP

Dyrektor lotniska Mohammad Reza Rezanian powiedział, że wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili samolot.

Irańska telewizja państwowa podała, że na skutek twardego lądowania maszyna straciła przednie podwozie. Ze zdjęć wynika, że maszyna wylądowała "na brzuchu", ale nie wiadomo, czy brak podwozia był przyczyną incydentu czy jego skutkiem. Przyczyny wypadku ma wyjaśnić dochodzenie.

Źródło: Arab News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA