fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rosja: Mężczyzna zmienił płeć, by uniknąć alimentów

adobestock
Mieszkaniec Kurska, który uporczywie uchylał się od płacenia alimentów, uciekając przed długami zmienił nie tylko miejsce zamieszkania, ale także płeć - poinformowało biuro prasowe regionalnego oddziału Rosyjskiej Federalnej Służby Komorniczej.

Jak donosi agencja Interfax, zaległe alimenty mieszkańca Kurska urosły do 800 tys. rubli (ok. 50 tys. zł). na wezwanie nie stawił się w regionalnym oddziale Federalnej Służby Komorniczej, nie było go także w deklarowanym miejscu zamieszkania.  W rezultacie mężczyzna został umieszczony na liście osób poszukiwanych.

Dochodzenie, przeprowadzone przez urzędników, pozwoliło im ustalić, że poszukiwany przeprowadził się i mieszka o obwodzie moskiewskim. Komornikowi, który przybył pod ustalony adres, drzwi otworzył jednak nie mężczyzna, a kobieta - „bardzo podobna do dłużnika z Kurska” - czytamy w komunikacie oddziału Służby. „Jak się później okazało, nie okazała się ona krewną dłużnika, ale samym dłużnikiem” - podano w oświadczeniu.

Agencja Interfax dodaje, że „dłużnik poinformował komornika o przyczynach niewykonania orzeczenia sądu, został również ostrzeżony o odpowiedzialności administracyjnej i karnej za unikanie wykonania orzeczenia”.

Źródło: rp.pl/ Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA