fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Homoseksualne pingwiny ukradły jajo innej parze. Wysiadują je

AdobeStock
W ogrodzie zoologicznym w holenderskim Amersfoort zauważono, że dwa samce wysiadują na zmianę jedno jajo. Okazało się, że ukradły je one innej, heteroseksualnej parze.

Gniazdo homoseksualnej pary pingwinów w ZOO w Amersfoort znajduje się obok gniazda pary heteroseksualnej, której skradziono jajo. - Wśród par hodowlanych jest para gejów - powiedział Marc Belt, opiekun zwierząt. - Samce wysiadują jajo, które niezauważenie przejęły od pary heteroseksualnej - dodał. - Para homoseksualna dobrze zajmuje się jajem. Wysiadują je na zmianę. Homoseksualizm jest u pingwinów częsty, ale rzadko mają one okazję wysiadywać prawdziwe jajo - zaznaczył i dodał, że ma nadzieję zobaczyć pisklę, które wykluje się ze skradzionego jaja.

Samiczce, którą okradziono, udało się złożyć nowe jajo. Ogród zoologiczny poinformował, że pisklęta mają wykluć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy dwa pingwiny tej samej płci wysiadują to samo jajo. W sierpniu informowaliśmy o pingwinach królewskich z berlińskiego zoo, które zaadaptowały porzucone przez matkę jajo. Wcześniej zwierzęta próbowały wysiadywać kamienie.

Pingwiny homoseksualne występują zarówno na wolności, jak w ogrodach zoologicznych. Dwa samce opiekujące się jajem to bardzo rzadkie zjawisko.

Źródło: Fox News, The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA