fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Biskup poświęci miasto ze śmigłowca, by pozbyć się diabła

stock.adobe.com
Kolumbijski biskup ma zamiar wykorzystać śmigłowiec marynarki wojennej, by spryskać port Buenaventura wodą święconą. Ma to być odpowiedź na falę brutalnej przemocy, jaka zalewa miasto.

- Chcemy przelecieć nad cały miastem i polać je święconą wodę, by zobaczyć, czy uda nam się wyegzorcyzmować te wszystkie demony, które niszczą nasz port - powiedział biskup diecezji Buenaventura Rubén Darío Jaramillo Montoya w rozmowie z lokalną stacją radiową. - Niech Boże błogosławieństwo wypędzi zło, które zalęgło się na naszych ulicach - dodał.

Plan duchownego ma zostać wykonany 14 lipca, w dniu święta patrona Buenaventury. Biskup oświadczył, że święcenie będzie wielką publiczną demonstracją chęci walki ze złem.

- Musimy pozbyć się diabła, może wtedy w naszym mieście wróci spokój, który straciliśmy z powodu wielu zbrodni, korupcji, zła i przemytu narkotyków - mówił duchowny.

Buenaventura to ważny port handlowy Kolumbii. W mieście szaleją gangi. Dochodzi do porwań, wymuszeń i morderstw, często dokonywanych w okrutny sposób. W 2016 r. na pomoc miastu ruszyło wojsko, jednak biskup Montoya twierdzi, że sytuacja nie została opanowana. Jak podkreślił, w Buenaventurze w 2019 r. doszło do 51 morderstw, o 20 więcej, niż w tym samym czasie przed rokiem.

Źródło: Washington Examiner
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA