Reklama
Rozwiń
Reklama

Będą pociągi na Pol'and'Rock Festival

Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk wyszedł z inicjatywą organizacji przewozów kolejowych dla uczestników Pol'and'Rock Festival. Rozmowy z marszałkami z innych województw w tej sprawie już trwają.

Aktualizacja: 14.06.2019 13:10 Publikacja: 14.06.2019 12:34

Będą pociągi na Pol'and'Rock Festival

Foto: Fotorzepa/ Roman Bosiacki

amk

To reakcja na decyzję Przewozów Regionalnych o niepodstawieniu dodatkowych pociągów MusicRegio, które dotąd co roku dowoziły uczestników wcześniej Przystanku Woodstock, a obecnie Pol'and'Rock Festival.

Ponadto kolej zastanawia się nad takimi zmianami w rozkładzie, by podczas trwania festiwalu (1-3 sierpnia) pociągi w ogóle omijały Kostrzyn nad Odrą.

- Dzisiaj polska kolej to po prostu wiadro wstydu - skomentował te zamiary Jurek Owsiak.

Przewozy Regionalne tłumaczą, że kolej "dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw" - cytuje expresskaszubski.pl.

Naprzeciw potrzebom uczestników festiwalu wyszedł marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, który we współpracy z marszałkami z innych województw zamierza uruchomić specjalne pociągi. Rozmawia już w tej sprawie z marszałkami województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Reklama
Reklama

- Chcemy by uczestnicy festiwalu dotarli bezpiecznie na miejsce - mówi Struk, podkreślając jednocześnie, że ma to być wyraz wdzięczności dla tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy także licznie uczestniczą w festiwalu.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
„Obietnice bez pokrycia”. Szefowie związków wystawili rządowi brutalną ocenę za 2025 rok
Społeczeństwo
Historyczny debiut „dziewiętnastki”. Tramwaje Warszawskie wracają na Rakowiecką
Społeczeństwo
Co czeka zagraniczne oddziały Instytutu Pileckiego
Społeczeństwo
Polacy nie mówią „nie” związkom homoseksualnym
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama