fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Amanda Knox wraca do Włoch. Pierwszy raz od uniewinnienia

youtube
Amanda Knox ogłosiła, że w przyszłym miesiącu odwiedzi Włochy po raz pierwszy od 2015 roku, od czasu oczyszczenia jej z zarzutu zabicia byłej współlokatorki Meredith Kercher.

Amerykanka przyjęła zaproszenie do udziału w konferencji dotyczącej działania wymiaru sprawiedliwości. Odbędzie się ona w Modenie w dniach 13-15 czerwca.

"Projekt Italy Innocence jeszcze nie istniał, gdy zostałam niesłusznie skazana w Perugii" - napisała Knox na Twitterze, odnosząc się do organizacji pozarządowej, która pomaga ofiarom pomyłek sądowych.

"Jestem zaszczycona, że mogę przyjąć ich zaproszenie do rozmów z Włochami podczas tego historycznego wydarzenia i powrotu do Włoch po raz pierwszy" - dodała.

31-letnia obecnie Amerykanka została oskarżona o zamordowanie brytyjskiej studentki z programu Erasmus Meredith Kercher, czego miała dokonać w Perugii 1 listopada 2007 roku wraz ze swoim ówczesnym partnerem Raffaele Sollecito. Knox została skazana, mimo że zaprzeczała, by w jakikolwiek sposób była w zabójstwo zaangażowana. Spędziła w więzieniu 4 lata.

Wyrok Knox został później podtrzymany w sądzie apelacyjnym, dopiero w 2015 roku zarówno ona, jak i Sollecito, zostali uniewinnieni przez Sąd Kasacyjny, który skrytykował policję za błędy w śledztwie a także zwrócił uwagę na brak "materiału dowodowego", np. brak śladów DNA, łączącego parę z morderstwem.

W czasie gdy Knox była w więzieniu, aresztowany został Rudy Guede, urodzony w Wybrzeżu Kości Słoniowej drobny handlarz narkotyków, który po zabójstwie Kercher uciekł do Niemiec. Został później skazany w oddzielnym procesie i obecnie odbywa karę 16 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl/ ANSA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA