fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Policyjny pies trafił na jeżozwierza. Trafiony 200 kolcami

Facebook/ Coos County Sheriff's Office
Niemiecki owczarek Odin, pracujący dla policji w amerykańskim stanie Oregonie został ciężko ranny po tym, gdy w czasie pościgu za przestępcą nadział się na... jeżozwierza.

Policyjny pies z Oregonu dochodzi teraz do siebie po tym, jak został w jego ciele utkwiło ponad 200 kolców jeżozwierza, gdy ścigał podejrzanego.

Policja z hrabstwa Coos poinformowała, że funkcjonariusze na służbie ??zauważyli podejrzanego, za którym wystawiono kilka nakazów aresztowania. Gdy policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę, ten rzucił się do ucieczki. W pościg za przestępcą wysłany został Odin.

W czasie pogoni, policyjny owczarek natrafił na swojej drodze na jeżozwierza. Zwierzę wystraszyło się psa i zaatakowało go, wbijając mu w pysk 200 kolców - m.in. w język i nozdrza. Dwa kolce trafiły tuż przy oku Odina.

Policjanci przerwali pościg i natychmiast pojechali ratować Odina do weterynarza w Hansen-Meekins Animal Hospital. Operacja wyjmowania kolców trwała ponad dwie godziny.

"Martwiliśmy się, że jego lewe oko mogło zostać ranne, ale teraz wygląda na to, że wszystko powinno być dobrze" - napisali właściciele psa na Facebooku.

Kapitan Gabe Fabrizio, opiekun psa, poinformował, że jego podopieczny po zabiegu czuje się dobrze i "nie stracił motywacji do służby".

Ściganego przestępcy, któremu w ucieczce pomógł jeżozwierz, wciąż nie udało się zatrzymać.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA