fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nicolas Maduro: Wstąpcie do milicji. Brońcie kraju

AFP
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał obywateli swojego kraju by przyłączyli się do milicji narodowej. Do Zgromadzenia Narodowego skierował wniosek o włączenie jednostki do Sił Zbrojnych Wenezueli.

- Zwracam się do Zgromadzenia Narodowego i Sztabu Generalnego o dokonanie przeglądu Sił zbrojnych, aby nadać status konstytucyjny milicji narodowej i uczynić ją częścią Sił Zbrojnych - powiedział prezydent Maduro w przemówieniu transmitowanym na żywo na Twitterze.

Wcześniej wezwał obywateli, by przyłączali się do milicji narodowej w celu obrony kraju. Maduro liczy, że do końca roku dołączy do niej milion mieszkańców Wenezueli.

Jednocześnie prezydent pochwalił osoby, które już pracują w milicji. Podkreślił, że bronią pokoju suwerenności, integralności terytorialnej i niepodległości.

W związku z trwającym w kraju kryzysem gospodarczym, zwrócił się do członków milicji, by zaangażowały się w prace przy produkcji żywności. 

Obecnie w milicji służy około 2 mln osób. Jednostka została stworzona przez poprzedniego prezydenta Wenezeuli Hugo Chaveza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA