fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kim są rolnicy z placu Zawiszy?

Adobe Stock
Czterech spośród 35 mężczyzn biorących udział w rolniczym proteście, których wizerunki opublikowała policja zostało zidentyfikowanych. Usłyszeli zarzuty.

Rolnicy związani z AgroUnią 13 marca rano sparaliżowali ruch na jednym z najważniejszych skrzyżowań komunikacyjnych Warszawy. Na jezdnię wysypali jabłka, podpalili opony i słomę, a na torach tramwajowych położyli tusze świni. W ten sposób doprowadzili do blokady ruchu oraz korków. Część protestujących zatrzymano na miejscu, a wizerunki pozostałych, stołeczna policja opublikowana na swojej stronie internetowej. Dotąd ustalono tożsamość czterech z nich.

- To rolnicy z dwóch województw - mazowieckiego oraz lubelskiego. Już postawiliśmy im zarzuty z kodeksu wykroczeń dotyczące m.in zakłócania porządku - mówi nam Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Wśród rozpoznanych nie ma przywódców protestu.

Dzięki monitoringowi, który zarejestrował poranną demonstrację, policja była w stanie określić rolę poszczególnych uczestników - i w zależności od ich zachowania, zindywidualizować stawiane im zarzuty. Dotyczą one trzech artykułów kodeksu wykroczeń. 

W ustaleniu tożsamości demonstrantów, pomogło społeczeństwo. - Otrzymaliśmy wiele informacji, każdą z nich sprawdzamy - przyznaje Sylwester Marczak.

Więcej w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" i na rp.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA