fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

IKEA przeprasza za to, że na mapie świata zapomniała o Nowej Zelandii

Zdjęcie ze strony IKEA
Szwedzki gigant meblowy przeprosił za to, że pominął Nową Zelandię na sprzedawanej przez siebie mapie świata. Miesiąc wcześniej IKEA ogłosiła plany uruchomienia sprzedaży w tym kraju.

- IKEA jest odpowiedzialna za zapewnienie poprawnych i odpowiednich motywów na wszystkich swoich produktach. Widzimy, że ten proces zawiódł w przypadku mapy świata Björksta. Żałujemy tego błędu i przepraszamy. Podejmiemy stosowne działania, produkt jest teraz wycofywany ze sklepów - zapowiedział w rozmowie z BBC rzecznik firmy.

Mapa wciąż była jednak jeszcze w poniedziałek prezentowana na internetowej witrynie firmy.

Zaniedbanie zostało wypatrzone przez jednego z użytkowników forum MapsWithout NZ na portalu Reddit, gdzie internauci publikują przykłady map, których twórcy zapominają o wyspiarskim kraju.

- Zastanawiam się, czy zamierzają sprzedawać te mapy w nowym sklepie w Auckland - stwierdził użytkownik Jeremy Kitchen, dodając ogłoszenie firmy z zeszłego miesiąca, w którym IKEA zapowiada, że otworzy się w tym kraju "za kilka lat".

Zapominanie na mapach o Nowej Zelandii jest całkiem popularne. W zeszłym roku tamtejsza premier Jacinda Ardern nagrała nawet na ten temat specjalne żartobliwe wideo komikiem Rhysem Darbym.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko zareagowali na wpadkę. Nowozelandczycy wyrażali oczywiście oburzenie.

Niektórzy Australijczycy wykorzystali natomiast okazję, by pośmiać się z mniejszego sąsiada. "Bądźmy fair wobec IKEA - nie jest trudno zapomnieć o Nowej Zelandii" - czytamy w jednym z tweettów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA