fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pogrzeb Adamowicza na telebimach w miastach całej Polski

gdańsk.pl/Stefan Mehring
Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej, będzie transmitowany na telebimach umieszczonych w Gdańsku, ale również m.in. w Sopocie, Warszawie, Gliwicach, Poznaniu, Łodzi, Rybniku, Szczecinie i innych miastach Polski.

W Gdańsku telebimy staną w rejonie ulicy Długiej i Długiego Targu; Targu Węglowego; Parku Świętopełka oraz Ołowianki.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek o 17 odprowadzeniem trumny ze zwłokami prezydenta Gdańska z ECS do Bazyliki Mariackiej.

O godz. 12 w sobotę, 19 stycznia, w Bazylice Mariackiej rozpocznie się pogrzebowa msza św., którą poprowadzi metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź.

Urząd miasta informuje, że podczas pogrzebu każdy będzie miał zapewnioną bezpłatną profesjonalną pomoc psychologiczną - będzie ona udzielana w budynku Instytutu Kultury Miejskiej przy ulicy Długi Targ 39/40.

W pobliżu Bazyliki Mariackiej wsparcia udzielać będą również pracownicy socjalni (ubrani w pomarańczowe kamizelki, z plakietkami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku), którzy w razie potrzeby odprowadzą potrzebujących do psychologa, lub wyprowadzą z tłumu.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA