fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Hitler przytulający małą Żydówkę. Niezwykłe zdjęcie Führera

Jeden z portretów Adolfa Hitlera autorstwa Heinricha Hoffmanna
Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 3.0 Germany (CC BY-SA 3.0 DE), Heinrich Hoffmann
Na aukcji w Maryland z Stanach Zjednoczonych za ponad 11,5 tys. dolarów wylicytowano zdjęcie Adolfa Hitlera obejmującego żydowską dziewczynkę.

Jak informuje RMF FM, czarno-biała fotografia wykonana została przez Heinricha Hoffmanna w 1933 roku. Miała służyć jako materiał propagandowy.

 

 

 

Zdjęcie, na którym znajduje się 6-letnia Rosa Bernile Nienau i Adolf Hitler zostało zrobione 20 kwietnia 1933 roku, w Berghof, w którym Hitler miał swoją rezydencję. Był to dzień 44. urodzin Führera.

Jak podaje RMF FM, babcia sfotografowanej Rosy była Żydówką, a sam Hitler, zdaniem historyków, zdawał sobie z tego sprawę. 

Rosę nazwano "Dzieckiem Führera”. Adolf Hitler bardzo lubił dziewczynkę, o czym świadczyć ma jego odręczna notatka na fotografii. ”Kochana Rosa Nienau i Adolf Hitler, Monachium” - napisał. Sama Rosa ozdobiła zdjęcie rysunkami kwiatów.

Jak informuje "Washington Post", Rosa pisała potem listy do "wujka Hitlera” i miała się z nim kilka razy spotkać. W roku 1938 roku jej rodzinie zakazano utrzymywania kontaktów z wyższymi urzędnikami nazistowskich Niemiec. Hitler miał być z tego powodu smutny.  

Rosa Bernile Nienau w 1943 roku zmarła na polio - podaje RMF FM.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA