fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kanada: Chirurg, na prośbę chorego 8-latka, zoperował pluszowego misia

Twitter
Kanadyjski chirurg, dr Daniel McNeely, na prośbę ośmioletniego Jacksona McKie zoperował jego pluszowego niedźwiadka - informuje BBC. Chłopiec poprosił o to, zanim sam udał się na operację mózgu. Dr McNeely jest neurochirurgiem, który zajmował się przypadłością chłopca od urodzenia Jacksona.

"Jak mogłem mu odmówić?" - pytał na Twitterze neurochirurg zamieszczając fotorelację z operowania misia.

Lekarz zdiagnozował u misia "rozdarcie na przedramieniu". W czasie zszywania uszkodzonej zabawki chirurg założył jej "maskę tlenową".

 

Niedźwiadek, którego chłopiec nazywa "Małym Dzieckiem", przetrwał operację - odnotowuje BBC. Teraz, razem z chłopcem, dochodzi do siebie - informuje brytyjski nadawca.

Ośmioletni Jackson cierpi na wodogłowie, czyli zwiększenie objętości płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu, które przeważnie powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego. Dr McNeely lekarz z IWK Health Centre w Halifax w Nowej Szkocji w czasie zabiegu, jakiemu poddany został ośmilatek, ściągnął nadmiar płynu z mózgu chłopca zmniejszając ciśnienie.

Rodzice Jacksona podkreślają, że są wdzięczni lekarzowi, iż ten zdecydował się zoperować również misia chłopca, tak aby dziecko poczuło się lepiej w trudnym dla siebie czasie.

- Był taki dumny. Miał misia, który leżał z nim w szpitalnym łóżku - powiedział ojciec Jacksona, Rick McKie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA