fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Uratowała porzucone zwierzęta. Została aresztowana

YouTube
Kobiecie, która w czasie huraganu Florence zapewniła opiekę 27 psom i kotom postawiono zarzut prowadzenia praktyk weterynaryjnych bez odpowiedniej licencji.

Tammie Hedges jest założycielką schroniska dla zwierząt Crazy's Claws N Paws w Blandenboro w Karolinie Północnej. Kobieta została aresztowana w piątek po tym, jak 27 psów i kotów zostało przejętych z tymczasowego schroniska.

Hedges wyjaśniła dziennikarzom, że czuła potrzebę pomocy zwierzętom, które zostały porzucone przez właścicieli. Mieszkańcy Karoliny Północnej ewakuowali się ze swoich domów z powodu nadchodzącego huraganu Florence.

- Staraliśmy się pomóc porzuconym zwierzętom. Razem z grupą moich towarzyszy pomogliśmy zwierzętom. Zapewniliśmy im miejsce w naszym budynku do czasu, aż zgłoszą się ich właściciele - powiedziała właściciele schroniska.

Kobieta podała niektórym zwierzętom lekarstwa. Niektóre leki przeciwbólowe są dostępne wyłącznie na receptę. W związku z tym funkcjonariusze kontroli zwierząt wyrazili swoje obawy wobec podjętych przez Hedges kroków, ponieważ nie ma ona odpowiednich licencji.

Kobiecie odebrano zwierzęta. Została oskarżona o popełnienie 12 wykroczeń. Hedges opuściła areszt po wpłaceniu 10 tys. dolarów kaucji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA