fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Komu przeszkadza publiczne karmienie piersią

123RF
Czy Polakom przeszkadza karmienie piersią niemowlaków w miejscach publicznych? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Blisko dwa lata temu głos w sprawie kamienia piersią w miejscach publicznych zabrał Marek Migalski. "Karmienie jest czynnością naturalną i potrzebną dziecku oraz matce. Tak samo, jak dla innych puszczanie bąków, sikanie czy plucie" - napisał na Facebooku.

Większość badanych (70 proc.) nie ma nic przeciwko temu, by matki karmiły niemowlaki w miejscach publicznych. 17 proc. ankietowanych jest temu przeciwnych. Zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. respondentów.

- Mniej obiekcji w tej kwestii mają respondenci powyżej 50 lat (75 proc.), o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (81 proc.), dochodzie netto poniżej 1000 zł (78 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (79 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Dwumiesięczna Alia Joy, córka senator z Queensland Larissy Waters, to pierwsze dziecko, które było karmione piersią w australijskim parlamencie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA