fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Jak często Polak radzi się mamy

123RF
Mamie czy tacie? Komu ufamy bardziej? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

"Wiemy, ile wysiłku kosztuje wychowanie dziecka. Troska o zdrowie, edukację, budowanie relacji – to codzienna żmudna praca, która wymaga wielkiego zaangażowania, nierzadko wyrzeczeń i poświęcenia. To radość z osiągnięć własnych dzieci, ale też towarzyszenie im w porażkach. To obserwowanie, jak rozwijają się i rosną, ale także bycie razem w ciężkich chwilach.To głęboka więź, ale również szkoła wybaczania i godzenia się z rzeczywistością" - napisali w liście do mam prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Co czwarty ankietowany najważniejsze decyzje konsultuje z matką, a co dwunasty z ojcem. Prawie połowa badanych nie konsultuje jednak decyzji z żadnym z rodziców. Co piąty respondent nie umiał określić swojego zdania w tej kwestii.

- W podziale na płeć kobiety częściej deklarują, że nie konsultują się z żadnym z rodziców (49 proc. vs 43 proc. mężczyzn). Wśród tych osób, które się konsultują, kobiety częściej wybierają matki (28 proc. vs 22 proc. mężczyzn), mężczyźni zaś ojców (12 proc. vs 5 proc. kobiet). Częściej dyskusje z matką o najważniejszych sprawach prowadzą osoby do 24 lat (46 proc.), badani o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (43 proc.), o dochodzie netto poniżej 1000 zł (37 proc.) oraz respondenci z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (31 proc.)- zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA