fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielki Piątek na Filipinach. Biczowanie i ukrzyżowanie

AFP
Troje wiernych zostało przybitych do drewnianych krzyży przy okazji tradycyjnych obchodów Wielkiego Piątku na Filipinach. Wcześniej ulicami miasta przeszedł krwawy marsz biczujących się osób.

Obchody Wielkiego Piątku na Filipinach często łączą tradycje kościelne z ludowymi przesądami. Wielu pokutników przechodzi tradycyjny rytuał, by odpuszczono im grzechy. Modlą się za osoby chore, dziękują za cuda ofiarowane im przez Boga.

Rekonstrukcja ukrzyżowana Jezusa stało się coroczną tradycją, chętnie oglądaną przez zagranicznych turystów. 

Po raz 32. ukrzyżowano 57-letniego Rubena Enaje. Mężczyzna w ten sposób chce podziękować za ujście z życiem podczas zawalenia budynku. Enaje zapowiedział, że nie będzie kontynuował udziału w rytuale, gdy skończy 60 lat.

39-letnia Maryjane Sazon, na co dzień pracownica salonu piękności, od siedmiu lat bierze udział w rekonstrukcji ukrzyżowania Jezusa. Po raz pierwszy zrobiła to w nadziei na wyleczenie bólu głowy i załamania nerwowego. W tym roku swoje ukrzyżowanie poświęciła chorej siostrze. 

Przed ukrzyżowaniem dziesiątki mężczyzn przeszło ulicami miasta biczując się po plecach. W rytuale nie mogli brać udziału turyści z zagranicy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA