fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Korea Płd.: Ratusz wyłącza prąd, by urzędnicy pracowali krócej

123RF
W ratuszu w Seulu od tego tygodnia o godzinie 8 wieczorem w piątek wyłączany będzie prąd, tak aby urzędnicy nie pracowali tego dnia po godzinach - informuje CNN.

W maju światło w ratuszu będzie wyłączane w piątek o 7 wieczorem.

CNN zwraca uwagę, że praca po godzinach jest "stylem życia" wielu pracowników w Korei Południowej i Japonii - zaczynają oni pracę wcześnie rano a kończą późno w nocy. Konsekwencje przepracowania często odbijają się na zdrowiu takich pracowników.

Etos pracy w Korei Południowej sprawia, ze wielu pracodawców niechętnie zgadza się na dłuższe urlopy pracowników - nawet jeśli ci ostatni mają do tego prawo - mówi dr Ijin Hong, profesor na Uniwersytecie w Seulu.

Praca po godzinach dotyczy też urzędników, którzy pracują często o 1000 godzin rocznie więcej niż wynosi średnia dla krajów wysoko rozwiniętych - wynika z danych upublicznionych w styczniu przez południowokoreańskie władze.

Wyłączając światło w ratuszu władze Seulu chcą dać przykład prywatnym firmom, by te zrobiły więcej dla wprowadzenia równowagi między pracą i życiem prywatnym ich pracowników.

CNN informuje, że większość pracowników ratusza w Seulu przyjęła z zadowoleniem wprowadzoną zmianę, choć wielu obawia się, że w związku z tym nie zdąży wypełnić wszystkich swoich obowiązków.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA