fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Neonaziści żądają odszkodowania od TVN

festiwalorlegniazdo.pl
Miliona złotych odszkodowania domagają się od TVN organizatorzy festiwalu Orle Gniazdo. Impreza została pokazana w reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach.

"Materiał dotyczący FOG został opublikowany nielegalnie oraz opatrzony kłamliwym, niezgodnym z prawdą komentarzem" - piszą na swojej stronie organizatorzy festiwalu.

Chodzi o reportaż "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach, wyemitowanego w ostatnią sobotę. Znalazły się w nim również fragmenty festiwalu Orle Gniazdo, podczas których wznoszono nazistowskie okrzyki. 

"Od wielu lat dążymy do budowy niezależnej, silnej, polskiej sceny tożsamościowej i patriotycznej. Jesteśmy - my, główni organizatorzy - polskimi nacjonalistami, działamy w tym ruchu wiele lat i będziemy bronić naszych przekonań" - czytamy na stronie organizatorów festiwalu.

Pisza, że są zwolennikami współdziałania młodych Europejczyków w obliczu nowych zagrożeń z odrzuceniem historycznych zaszłości i nie zamierzają do nich wracać. "Kto nam w tej robocie ma zamiar szkodzić niech się u nas nie pojawia".

 

Organizatorzy Orlego Gniazda oskarżają dziennikarzy TVN o manipulację i "groteskową próbę" powiązania festiwalu z - jak piszą - "leśną szopką rodem z serialu 'Allo Allo'". Oceniają materiał jako kabaretowy, a taki wydźwięk materiału mają według nich wzmacniać wypowiedzi gości, zaproszonych do studia po emisji reportażu, gości "bredzących coś o setkach ofiar neonazistów w Polsce po 1989 oraz kilku tysiącach wyznawców modlących się do popiersia Hitlera".

Organizatorzy festiwalu Orle gniazdo zapowiadają wszczęcie kroków prawnych wobec dziennikarzy i mediów "publikujących materiały nielegalnie i bez akredytacji". Będą się domagać od TVN miliona złotych za naruszenie dóbr osobistych.  

Źródło: festiwalorlegniazdo.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA